{{guitar.Model}} - {{activeFinish.Name}}

frontImageAlt Image Coming Soon

{{activeFinish.Name}}

Epiphone Thunderbird Classis IV PRO to kolejny krok w przyszłość gitary basowej. Słowo "PRO" w nazwie modelu, oznacza zastosowanie najnowszych rozwiązań technicznych, w tym umieszczenie w korpusie gitary potężnych humbuckerów Gibson USA TB-Plus. Dzięki nim, Thunderbird odkrywa nowe horyzonty w dziedzinie brzmienia i mocy współczesnej gitary basowej. Konstrukcja instrumentu to klasyczny monolit z doklejanymi skrzydłami. W przypadku korpusu, jest to lity mahoń. Gryf natomiast, został wykonany z kilku warstw mahoniu, przekładanego orzechem - łącznie aż siedem warstw drewna! Uzyskana w ten sposób sztywność, przekłada się bezpośrednio na bardzo dobre parametry akustyczne, w tym rezonans i sustain. Brzmienie nowego Thunderbirda wynika w dużej mierze z zastosowanych przetworników, które generują bardzo mocny sygnał w całym swoim paśmie, oferując dynamiczny i dobrze zdefiniowany dźwięk. Jego kontrola odbywa się przy pomocy trzech potencjometrów (2 x Volume, Tone). Pozostałe elementy osprzętu to: klucze Die-Cast Bass Tuners, czarny mostek oraz czarne gałki potencjometrów. Instrument jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Alpine White oraz Vintage Sunburst. 


Opcje wykończenia
{{activeFinish.Name}}


{{guitar.Model}} Videos

{{activeVideo.Name}}

Epiphone ProBucker Humbucker

ProBucker™ - przetworniki typu humbucker

Klasyczne brzmienie przetworników P.A.F. jest bliżej niż myślisz!

Przetworniki ProBucker™ marki Epiphone stały się przedmiotem wielu dyskusji w branży. Podczas przeprowadzanych testów porównawczych z przetwornikami z lat 50. i 60. ProBuckery wielokrotnie oszukiwały uszy ekspertów, purystów i fanów stylistyki vintage.
Podstawy i puszki Humbuckerów Epiphone ProBucker™ stanowiące 18% całego przetwornika zostały wykonane z Nowego Srebra (Nickel Silver) - stopu, którego Gibson użył w Kalamazoo, kiedy wynalazł humbucker. Zastosowanie materiału o niskiej przewodności zmniejsza występowanie wszelkiego rodzaju zakłóceń i zapewnia bardziej przejrzysty i wyraźny sygnał wyjściowy.
Kształt i rozmiar zwojów ma ogromny wpływ zarówno na samo brzmienie, jak i jego jakość, dlatego właśnie zwoje stosowane w przetwornikach ProBucker™ są wykonywane według najwyższych standardów marki Gibson. Woskowane przetworniki ProBucker™ zostały wyposażone również w odlewane w formach piaskowych magnesy Alnico II i wysokiej jakości 4-żyłowy przewód, co pozwoliło zupełnie wyeliminować niechciane mikrofonowanie.

Thunderbird Vintage PRO Specyfikacja

- korpus: mahoniowe skrzydła korpusu 
- gryf: siedem części, mahoń/orzech, profil 1960s Rounded Bass 
- konstrukcja: neck through 
- pręt napinający: regulowany tradycyjnie 
- pokrywa pręta napinającego: jedna warstwa, logo "Epiphone" 
- skala: 34" 
- podstrunnica: palisander z perłowymi inkrustacjami w kształcie kropek, radius 12" 
- przetwornik gryf: Gibson TB-Plus Humbucker, magnes ceramiczny 
- przetwornik mostek: Gibson TB-Plus Humbucker, magnes ceramiczny 
- kontrola: Volume (gryf i mostek), Master Tone, Neck Tone 
- progi: 20, medium jumbo 
- mostek: mocowany w trzech punktach, regulowany 
- siodełko: 1.5", imitacja kości, białe 
- hardware: czarny 
- klucze: Die-Cast Bass Tuners 
- gałki potencjometrów: Black Tophats z chromowanymi metalowymi wstawkami 
- kolor: AW
- opcjonalnie: istnieje możliwość dokupienia dedykowanego twardego futerału Epiphone